Nowości w naszej ofercie


 

 

 

 

Bramy segmentowe to bogata kolorystyka, nowoczesne wzornictwo oraz indywidualne dostosowanie do gustu Klienta, a przede wszystkim komfort codziennego użytkowania.

Dopasowanie przetłoczeń, kolorów, przeszkleń i wykończeń – to pole do popisu dla wyobraźni, które z pewnością zaowocuje jedyną w swoim rodzaju bramą odpowiadającą wszystkim Państwa wymaganiom.

Produkowane są w oparciu o najnowsze technologie stosowane w produkcji bramgarażowych. W całkowicie zautomatyzowanym procesie wytwarzany jest segment dwuścienny ze stalową ścianką wewnętrzną oraz zewnętrzną. Segment ten wypełniony jest ekologiczną pianką poliuretanową (100% bez freonu) co daje znakomite właściwości termoizolacyjne oraz dużą sztywność. Dla wyeliminowania infiltracji powietrza brama na całej długości wszystkich krawędzi wyposażona jest w elastyczne uszczelnienie.Wszystkie te cechy sprawiają, że bramy naszej produkcji posiadają doskonałą izolację cieplną, są

Bramy segmentowe to funkcjonalne i efektowne rozwiązania pośród oferty bram garażowych. Produkowane są na indywidualne zamówienie Klienta. Wymiary bramy mogą być dostosowane do otworu bramowego, którego wysokość nie przekracza 3000 mm, a szerokość nie przekracza 5000 mm.

Wszystkie elementy konstrukcyjne bramy wykonywane są ze stali ocynkowanej. Ścianki segmentu bramowego tworzy blacha o grubości 0,5 mm. W niektórych wzorach grubość blachy dochodzi do 0,7 mm. Wypełnienie stanowi trudno palna bezfreonowa pianka poliuretanowa, gwarantująca bezpieczeństwo oraz trwałość proponowanych przez nas bram.Sprężyny skrętne są również ocynkowane lub malowane proszkowo na kolor RAL 9006. Ich żywotność standardowo wynosi 15000 cykli i na życzenie Klienta może być zwiększona nawet do 25000 cykli. Boczne zakończenia segmentów po ocynkowaniu dodatkowo malowane są na kolor biały, zbliżony do RAL 9010, co znacznie poprawia estetykę wykonania całej bramy.

W naszej ofercie bram segmentowych proponujemy gładkie powierzchnie segmentów oraz typu woodgrain (słoje drzewa).

Dostępne są cztery wzory przetłoczeń:

 • pasy poziome
 • pasy poziome szerokie
 • mikroprofil
 • powierzchnia gładka bez profilowań

Kolorystycznie wersję podstawową tworzą następujące kolory:

 • biały zbliżony do RAL 9010 (biały)
 • okleina orzech włoski
 • okleina złoty dąb woodgrain
 • okleina złoty dąb gładka
 • brązowy zbliżony do RAL 8014 (brązowy)

Na indywidualne zamówienie Klienta możliwe jest wykonanie bramy w dowolnym kolorze z palety RAL. Dodatkowo w ofercie naszej firmy znajdują się bramy w ponad dwudziestu kolorach oklein Renolitu.

Wszystkie bramy wyposażone są standardowo w wewnętrzny uchwyt oraz linkę pociągową ułatwiającą zamykanie bramy. Dodatkowo każda brama posiada boczny rygiel wewnętrzny.

Wyposażenie dodatkowe:

 1. zamek ryglujący bramy, dostępny z klamką i szyldem w kolorze czarnym lub w kolorze aluminium
 2. napędy elektryczne:
  Nawet obsługiwana ręcznie brama segmentowa otwiera się wygodnie i łatwo, gdyż jej ciężar równoważony jest przez sprężyny skrętne, montowane na nadprożu. Do każdej bramy garażowej możliwe jest zamontowanie górnego napędu elektrycznego. Standardowo siła ciągu napędu przenoszona jest za pomocą szyny łańcuchowej. Opcjonalnie może to być pasek zębaty z tworzywa sztucznego (znacznie ciszej pracujący). W przypadku braku prądu znacznym ułatwieniem będzie zastosowanie awaryjnego odryglowania bramy
 3. okienka bramowe o wymiarach zewnętrznych 340 x 525 w kolorze białym lub czarnym

Montaż:

Bramy Rolmet montuje się bezpośrednio za otworem. Po otwarciu brama spoczywa pod sufitem, równolegle do posadzki garażu. Dzięki zastosowanym segmentom o grubości 40 mm, nawet przy dużych szerokościach brama zachowuje stabilność i dużą izolacyjność termiczną. Uszczelki zewnętrzne na całym obwodzie bramy a także pomiędzy segmentami dodatkowo zabezpieczają przed utratą ciepła.

Mało miejsca na zamontowanie bramy?

Do montażu bramy segmentowej Rolmet standardowo wymagane jest 200 mm wolnego nadproża, a w przypadku braku wystarczającego miejsca, po zastosowaniu specjalnych prowadnic do niskiego nadproża, może to być zaledwie 70 mm. Boczna przestrzeń do zamontowania bramy wynosi 100 mm na stronę. Konstrukcja bramy oparta jest na opatentowanym systemie RSC, zapewniającym bardzo łatwy i szybki montaż. Według naszej oceny czas montażu segmentowej bramy garażowej ROLMET, w stosunku do bram wielu innych firm może być skrócony nawet o połowę! Każdy montażysta natychmiast odczuje zmianę i zauważy zwiększoną jakość wykonania detali bramy.

 

 

 

 

 

 

 

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider